Tradycyjnie w pierwszą niedzielę października ( 01.10.2023r. ) odbyły się uroczystości ku czci pomordowanych w Lesie Piaśnickim w czasach drugiej wojny światowej. W Obchodach uczestniczyła Starszyzna Cechowa reprezentowana przez Prezesa/Starszego Cechu Ryszarda Pionk oraz Podstarszych: Gerarda Pobłockiego i Wojciecha Nowickiego wraz z pocztem sztandarowym. Uroczystości rozpoczęły się od podniesienia flagi na maszt i odegrania hymnu państwowego. Następnie Wójt Gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski wygłosił przemówienie, w którym przywitał zebranych, a także powiedział kilka słów na temat wydarzeń, które przed laty miały miejsce w lesie nieopodal Piaśnicy. Po oficjalnym rozpoczęciu ceremonii odbyła się Msza Święta, a następnie składanie kwiatów przez delegacje przy grobach.