GALA GOSPODARCZA Z OKAZJI 25-LECIA SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

22 marca 2024 roku w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala gospodarcza z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Pomorskiego. W gali wzięło udział kilkuset przedstawicieli środowiska gospodarczego. Tematem przewodnim podczas uroczystości była debata pt.: „Przemiany gospodarczo-społeczne i wyzwania 25-lecia”. Powiatowy Cech Rzemiosł reprezentowali: Prezes/Starszy Cechu Ryszard Pionk, Podstarszy Cechu Gerard Pobłocki i Podstarszy Cechu Wojciech Nowicki.

Tradycyjnie 19 marca z okazji święta Patrona Rzemieślników Świętego Józefa, ulicami miasta Wejherowa przemaszerował pochód z orkiestrą dętą i sztandarami. W pochodzie wzięli udział przedstawiciele władz miasta Wejherowa, jak i powiatu, delegacje z zaprzyjaźnionych cechów, zaproszeni goście, członkowie cechu oraz uczniowie i nauczyciele Niepublicznej Szkoły Rzemiosła im. Św. Józefa w Wejherowie. Prezes/Starszy cechu Ryszard Pionk, Podstarszy Gerard Pobłocki, Podstarszy Wojciech Nowicki wręczyli kwiaty Honorowemu Prezesowi Powiatowego Cechu Rzemiosł – Brunonowi Gajewskiemu.

Przy pomniku Jana Pawła II i Ks. Żurawskiego delegacje złożyły kwiaty, a następnie wszyscy udali się do kolegiaty pw. św. Trójcy na uroczystą Mszę świętą w intencji Rzemieślników. Dalszy ciąg uroczystości odbywał się w restauracji Tawerna w Wejherowie, gdzie zostały wręczone odznaczenia dla zasłużonych Rzemieślników. Pan Henryk Konkol został uhonorowany najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym „Szablą Kilińskiego” za szczególny wkład w branży spożywczej w województwie pomorskim. Pan Zbigniew Stalmach otrzymał srebrny medal im. Jana Kilińskiego „Za zasługi dla Rzemiosła Polskiego”. Osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za codzienny trud.

Całą uroczystość na zdjęciach uwiecznił nauczyciel Niepublicznej Szkoły Rzemiosła Piotr Pasternacki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom OBCHODÓW ŚWIĘTA PATRONA RZEMIOSŁA – ŚW. JÓZEFA.

Zarząd Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw podjął uchwałę w sprawie wysokości opłat w roku 2024 za egzaminy rzemieślnicze.

Opłaty za egzaminy w 2024 roku wynoszą;

1. Egzamin Czeladniczy - 969,46 zł,

2. Egzamin Mistrzowski - 1938,94 zł,

3. Egzamin Sprawdzający - 346,23 zł.

Informacja o nowych opłatach została zamieszczona na stronie izby.

Wszystkim Paniom z okazji Dania Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia.