Powiatowy Cech Rzemiosł w Wejherowie otrzymał ponad 120 tys. złotych z Narodowego Instytutu Wolności w ramach Polskiego Inkubatora Rzemiosła.

Dofinansowanie dotyczy realizacji dwóch projektów.

Na pierwszy projekt otrzymano środki w kwocie 30.795 zł. Celem tego zadania jest rozwój organizacyjny wejherowskiego cechu, a co za tym idzie podniesienie jakości w zakresie obsługi poprzez zakup niezbędnego sprzętu IT/oprogramowania.

Drugi projekt obejmuje promocję rzemiosła i kształcenia dualnego w powiecie wejherowskim jak i pozyskanie wykwalifikowanej kadry. Środki w wysokości 90 tys. złotych przeznaczone zostaną na przygotowanie pakietu materiałów promocyjnych promujących rzemiosło i kształcenie dualne  oraz udział pracowników biura cechu w specjalistycznych szkoleniach/kursach związanych z doradztwem zawodowym jak i pozyskiwaniem funduszy pozabudżetowych.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności _ Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła

na lata 2021–2030

Sfinansowano ze środków @narodowyinstytutwolnosci w ramach #NIW. @Komitet do spraw Pożytku Publicznego”