W dniu 24 stycznia 2022 roku w Gdańsku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyło się spotkanie Marszałkiem Województwa Pomorskiego, Mieczysławem Strukiem.

Dyskutowano nad obecną sytuacją polskich rzemieślników, nad wyzwaniami jakie stoją przed rzemieślnikami, jak również nad realizacją projektu dofinansowano z funduszu UE, a związanego z rozbudową Niepublicznej Szkoły Rzemiosł w Wejherowie o budynek dydaktyczny wraz z  jego wyposażeniem.

W spotkaniu brali udział: Prezes Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MiŚP, Zbigniew Stencel, wraz z dyrektor biura Izby, p. Małgorzatą Wokacz – Zaborowską oraz Prezes/ Starszy Cechu Wejherowo, Ryszard Pionk wraz z dyrektor wejherowskiego biura Cechu, Mariola Kwaśniewska.