W dniu 1 września 2024 roku Starszyzna Cechowa reprezentowana przez Prezesa/Starszego Cechu Ryszarda Pionk oraz Podstarszych  Gerarda Pobłockiego i Wojciecha Nowickiego wraz z pocztem sztandarowym w osobach Janusz Maszota, Edward Szulta, Marcin Roda uczestniczyła w uroczystych obchodach Dożynek Gminnych w Szemudzie. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym pw. Św. Mikołaja w Szemudzie. Po zakończonej liturgii spod kościoła na boisko sportowe wyruszył Korowód Dożynkowy, w którym udział wzięło aż 313 przystrojonych pojazdów. W tym roku był to szczególnie ważny element Dożynek ze względu na „Rekord Polski na Największy Korowód Dożynkowy”. W programie nie zabrakło występów, konkursów oraz atrakcji dla dzieci i dorosłych. Uczniowie Niepublicznej Szkoły Rzemiosła im. Św. Józefa w Wejherowie brali czynny udział w Dożynkach. Fryzjerzy przygotowali coś specjalnego – warkoczyki dla najmłodszych, a kucharze serwowali przepyszny popcorn. Dziękujemy za zaangażowanie.