Pielgrzymka na Jasną Górę w Częstochowie Powiatowego Cechu Rzemiosł z Wejherowa wraz z uczniami z Niepublicznej Szkoły Rzemiosła z Wejherowa, która odbyła się 23.06.2023 - 25.06.2023. W drodze do Częstochowy pielgrzymi zwiedzili z przewodnikiem miasto Kielce - stolicę regionu Świętokrzyskiego i okolice. Pieszo traktem Królewskim weszli na Św. Krzyż, zwiedzili gołoborza, klasztor, muzeum oraz amfiteatr na wapiennym wzgórzu Kadzielnia. Po zwiedzaniu Kielc uczestnicy pojechali do Częstochowy, gdzie wzięli udział w XLII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę.  W dniu 25 czerwca 2023 r. u stóp Naszej Matki i Królowej Polski nie zabrakło Przedstawicieli Izb Rzemieślniczych, Cechów, Spółdzielni Rzemieślniczych, wraz z pocztami sztandarowymi oraz Rodzinami i pracownikami. Obecni byli w licznych szeregach Rzemieślnicy, Mistrzowie oraz uczniowie-pracownicy młodociani. Podczas uroczystości na Szczycie Jasnogórskim nastąpiło uhonorowanie Mistrzów Rzemiosła oraz uczniów. Z Powiatowego Cechu Rzemiosł z Wejherowa zostali wyróżnieni i otrzymali pamiątkowe dyplomy Mistrz Edward Szulta i Uczeń Artur Bryla. Serdeczne gratulacje.