REPREZENTACJA WEJHEROWSKIEGO CECHU PODCZAS DNI JAKUBOWYCH W LĘBORKU

W dniu 24 lipca 2022 roku starszyzna cechowa reprezentowana przez prezesa/starszego cechu, Ryszarda Pionka oraz podstarszych: Gerarda Pobłockiego i Wojciecha Nowickiego wraz z pocztem sztandarowym w osobach: Ewa i Stefan Grzenkowicz i Beata Nowicka uczestniczyła w Dniach Jakubowych w Lęborku.

Po ponad 2 latach powróciło to lęborskie święto, a wraz z nim odpust św. Jakuba Apostoła.

Barwny korowód ruszył ulicami miasta do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła z udziałem relikwii Św. Jakuba Ap., orkiestry dętej, rzemieślników z wielu cechów z Pomorza, władz miasta, zespołów ludowych i mieszkańców.

Sumie odpustowej w intencji mieszkańców miasta i rzemiosła przewodniczył Biskup Pelpliński ks. dr Ryszard Kasyna.